سفارش تبلیغ
صبا
دانش، فراوان است و کردار، اندک . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :3
بازدید دیروز :3
کل بازدید :47468
تعداد کل یاداشته ها : 304
97/8/29
3:20 ع
موسیقی
مشخصات مدیروبلاگ
 
دوست[29]
«اینهایی که الان در ایران مشغول فتنه هستند این ها از اسلام هیچ اطلاع ندارند . و به حسب ان طوری که من می فهمم این ها مرتبط با امریکا هستند ولو این که اسمشان بر خلاف است و ملت ما باید این ها را رد بکنند و اعتنایی به انها نکنند و خودشان در همین سیل جمعیت ایران منحل خواهند شد.» صحیفه امام خمینی (ره) ج6-ص471

خبر مایه

دانشگاه همگام انقلاب است نه همراه فتنه!

 

بعد از چندماه از صدور بیانیه شماره 18 موسوی در 25 خرداد امسال که حتی مورد توجه همراه نزدیک وی نیز قرار نگرفت و به تکرار ملال‌آور دروغها و ادعاهای پیشین اختصاص یافت، بار دیگر موسوی به ابزار بیانیه نویسی روی آورده تا بدین منوال بعد از مدتها کمی از انزوا خارج شده و اظهار وجودی در عرصه فضای مجازی داشته باشد.

این بیانیه نیز که همچون نوشته‌های پیشین وی به سیاهه‌ای برای تضعیف نظام اسلامی شباهت دارد، به بهانه ماه آذر و فرا رسیدن روز دانشجو صادر شده اما بخش عمده آن به تخریب دولت و تلاش برای ناکام جلوه دادن طرح تحول اقتصادی اختصاص دارد.

اما آنچه در این نوشتار قابل توجه است ادعای موسوی در مورد وضعیت جنبش دانشجویی در کشور می‌باشد. وی خطاب به مسئولین نظام اسلامی می‌نویسد: «نمی‌اندیشید که حتی اگر تمام مساجد و تکایا و نهادهای سنتی را آمرانه و بخشنامه‌ای در خدمت محکومیت جنبش سبز به کار بگیرید، سه میلیون دانشجوی آگاه و فرهیخته می‌توانند با پراکندن پرسشها و نقدها پل‌های ارتباطی نیرومندی با همه اقشار مومن و مستضعف برقرار کنند و به آنها ریشه‌های عقب ماندگی و فقر و سقوط تولید ملی را توضیح دهند؟»

اعلام حمایت سه میلیون دانشجو از مواضع فتنه گران سبزرنگ را باید آخرین ادعای مرد متوهم فتنه دانست که نشان از بی‌اطلاعی و تداوم خیال‌پردازی‌های وی دارد. همانطور که در حوادث سال گذشته نیز شاهد بودیم یکی از ناکامی‌های بزرگ فتنه‌گران را می‌توان عدم توانایی همراه‌سازی دانشگاه با خود دانست، نقطه ضعف فاحشی که حتی خود مجبور به اعتراف بدان شدند! جنبش دانشجویی که به خاطر وجود روحیات جوانی که با نقد و اعتراض و پرسشگری همراه است، همواره مورد طمع جریانهای سیاسی بوده است. فتنه گران که از تداوم اقدامات غیرقانونی و اردوکشی خیابانی ناتوان شده بودند، بدنبال بستری برای تداوم کار خود بوده و بدین منظور نیم نگاهی به دانشگاه داشتند که با توجه به خصوصیات مذکور می‌توانست بهترین گزینه باشد، ولیکن همانطور که شاهد بودیم چنین نشد و دانشگاه حاضر به همراهی با فتنه نگردید و بر مسیر دیگری رفت.

صدور چند بیانیه متفرقه توسط برخی تشکلهای به ظاهر دانشجویی (همچون سازمان ادوار تحکیم و تشکلهای وابسته) که توسط احزاب برشکسته سیاسی حامی فتنه اداره می‌شوند و البته از اختلافات درون گروهی به شدت رنج می‌برند، هیچگاه نتوانست بدنه دانشگاه را با خود همراه سازد. اوج تلاشهای ناکام سران فتنه در روز دانشجو سال گذشته شکل گرفت که موسوی با صدور بیانیه شماره 16 خود فرمان اغتشاش سه روزه در دانشگاه را صادر نمود، اما این اقدام نیز با حضور دانشجویان پیرو خط امام و رهبری ناکام ماند و غائله به سرعت خوابید.

در بیانیه جدید نیز موسوی در تلاش مجدد برای تحریک دانشگاه است. وی در عبارت فوق با صراحت اعتراف دارد که مساجد، تکایا و نهادهای سنتی (و البته حتما بسیج) به محکومیت فتنه سبز رای داده است، اما متوهمانه مدعی است که سه میلیون دانشجوی دانشگاهها از علاقمندان به فتنه سبز به شمار می‌آیند!؟ گویا فراموش کرده است که به برکت انقلاب اسلامی در درون هر دانشگاه نیز نهادهای سنتی!؟ از قبیل مساجد، تکایا و بسیج وجود داشته و محوریت فعالیتهای سیاسی و انقلابی را تشکیل می‌دهند و آگاهترین دانشجویان نیز در این مکانها فعالیت دارند. به عبارت دیگر در جامعه اسلامی هرکس پایگاههای حیاتی  چون مسجد و تکایا و هیئات مذهبی را از دست داده و از آنها جدا و بریده باشد، عرصه اجتماع را از دست داده و شکل‌‌گیری محفلهای جدید و راه‌اندازی شبکه‌های اجتماعی کذایی در فضای مجازی و کاذب اینترنت نمی‌تواند جایگزین این نهادهای سنتی! گردد.

البته دانشجویان مسلمان دانشگاهها همچون گذشته با حفظ رحیه پرسشگری و «با پراکندن پرسشها و نقدها می‌توانند پل‌های ارتباطی نیرومندی بین نظام اسلامی با همه اقشار مومن و مستضعف برقرار کنند و به آنها ریشه‌های عقب ماندگی و فقر و سقوط تولید ملی را توضیح دهند» و افشا سازند که چگونه تفکرات انحرافی وابسته به مکاتب شرق و غرب (سوسیال و لیبرال) در سالهای اخیر در خدمت به بیگانگان و دشمنان انقلاب اسلامی عمل کرده‌اند که آخرین نمونه آن راه اندازی و هدایت بلوا و فتنه سال 88 می باشد.

همچنین فعالان جنبش دانشجویی به خوبی آگاهند که نظام اسلامی و در راس آن رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره خواهان حضور فعال دانشگاه در عرصه مهم تحولات سیاسی – اجتماعی بوده و تقویت خصوصیات مثبت جنبش دانشجویی از قبیل آرمانخواهی، روحیه پرسشگری و انتقاد منصفانه را مورد تاکید قرار داده اند. دانشگاه به خوبی به خاطر دارد در دهه 70 در اوج دوران سازندگی و در زمانی که مسئولین اجرایی کشور علاقه چندانی به فعالیتهای سیاسی جنبش دانشجویی نداشتند، و در زمانی که موسوی به خواب 20 ساله فرو رفته و چشم بر معضلات و مشکلات کشور بسته و در خیالات و رویاهای شاعرانه و هنری!؟ خود غرق بود، حکیم فرزانه انقلاب اسلامی در سخنرانی تاریخی خود از سیاسی شدن دانشگاه سخن گفت و اعلام نمود:

«بنده دلم می‏خواهد این جوانان ما، شما دانشجویان؛ چه دختر، چه پسر و حتّی دانش‏آموزان مدارس، روی این ریزترین پدیده‏های سیاسی دنیا فکر کنید و تحلیل بدهید. گیرم که تحلیلی هم بدهید که خلاف واقع باشد؛ باشد! خدا لعنت کند آن دستهایی را که تلاش کرده‏اند و می‏کنند که قشر جوان و دانشگاه ما را غیر سیاسی کنند. کشوری که جوانانش سیاسی نباشند، اصلاً توی باغ مسائل سیاسی نیستند، مسائل سیاسی دنیا را نمی‏فهمند، جریانهای سیاسی دنیا را نمی‏فهمند و تحلیل درست ندارند. مگر چنین کشوری می‏تواند بر دوش مردم، حکومت و حرکت و مبارزه و جهاد کند؟!» (12/8/72)

بله, براستی اگر آگاهی و بصیرت مهمترین معبر برای گذر از فتنه است، در این مسیر جنبش دانشجویی جزو صف شکنان خط مقدم جبهه مبارزه با فتنه‌گری قرار دارند. لذا خطاب به سران متوهم فتنه باید گفت که آب بر هاون نکوبید چرا که دانشگاه همگام انقلاب است نه همراه فتنه!

  


  
  
اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:
هواپیماربای مسیر تهران - دمشق از عناصر وابسته به ضد انقلاب است

خبرگزاری فارس: سپاه پاسداران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: در آخرین ساعات شب گذشته و طی پرواز شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران - دمشق، فردی با هویت مشخص و از عناصر وابسته به ضد انقلاب قصد ربایش این هواپیما را داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس، روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عصر امروز شنبه با صدور اطلاعیه‌ای از ناکامی تلاش ضد انقلاب برای ربایش هواپیمای جمهوری اسلامی در مسیر تهران - دمشق خبر داد.
در بخشی از این اطلاعیه آمده است: با اقدام قاطع و به موقع گارد امنیت پرواز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هوشیاری کروی پرواز، تلاش یکی از عناصر وابسته به ضد انقلاب برای ربودن هواپیمای جمهوری اسلامی ایران در مسیر تهران- دمشق ناکام ماند.
این اطلاعیه می‌افزاید: در آخرین ساعات شب گذشته و طی پرواز شماره 517 شرکت هواپیمایی ایران ایر در مسیر تهران- دمشق، فردی با هویت مشخص و از عناصر وابسته به ضد انقلاب با ایجاد رعب و وحشت درون پرواز و در بین مسافرین با ادعای بمب‌گذاری و انجام مقدمات اولیه قصد ربایش این هواپیما به مقصد مورد نظر را داشت.
در ادامه اطلاعیه مذکور با اشاره به عملیات نیروهای حفاظت هواپیمایی سپاه در مقابله با این فرد، تاکید شده است: پس از دستگیری عامل اجرای نقشه هواپیماربایی و انجام اقدامات تامینی لازم توسط نیروهای متخصص امنیتی، هواپیمای مذکور با انجام مسافرگیری به مقصد تهران بازگشت.
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان اطلاعیه خود خاطر نشان کرده است: پرونده موضوع به مراجع ذیصلاح تحویل و در حال رسیدگی است.


  
  
حجت‌الاسلام ذوالنور مطرح کرد:
لزوم رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی؛ حجم پرونده وی "36 زونکن " است

خبرگزاری فارس: جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه با رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی افکار عمومی هاشمی رفسنجانی را شریک جرم مهدی نمی‌داند، تاکید کرد: وزیر اطلاعات اعلام کرد که پرونده مهدی هاشمی در قالب 36 زونکن است.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنور جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بعد از ظهر امروز شنبه با حضور در تریبون آزاد دانشجویان دانشگاه شاهد که از سوی بسیج دانشجویی این دانشگاه برگزار شد به سؤالات دانشجویان پاسخ داد.
وی در پاسخ به سؤال یکی از دانشجویان که پرسید چرا مهدی هاشمی به کشور مراجعت نمی‌کند، گفت: گاهی زور پر زور است و توقع است که آقای هاشمی به کشور تشریف بیاورد و با وی برخورد قضایی شده و به اتهاماتش رسیدگی شود اما متاسفانه بزرگانی که با مهدی هاشمی در ارتباط هستند اجازه نمی‌دهند که وی به کشور مراجعه کند.
ذوالنور خاطرنشان کرد: هاشمی رفسنجانی خود اعلام کرده است که به مهدی هاشمی گفته‌ام در خارج از کشور بماند و به تحصیل خود ادامه دهد.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: من در یکی از سخنرانی‌ها خود اعلام کردم که بازگشت و رسیدگی قضایی به اتهامات مهدی هاشمی مطمئنا به سود هاشمی رفسنجانی و به سود نظام اسلامی است.
وی با بیان اینکه به هر حال مهدی هاشمی یا مشکلی دارد و یا ندارد تاکید کرد: اگر مهدی هاشمی مشکلی دارد باید رسیدگی شده و برخورد شود که این امر 2 فایده دارد یکی اینکه دامن هاشمی رفسنجانی پاک شده و گناهان فرزندان هاشمی رفسنجانی پای رئیس تشخیص مصلحت نظام گذاشته نمی‌شود.
ذوالنور افزود: با رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی افکار عمومی هاشمی رفسنجانی را شریک جرم مهدی هاشمی نمی‌داند و این امیدواری در مردم ایجاد می‌شود که در نظام اسلامی قوی و ضعیف وجود ندارد و رسیدگی به اتهامات وی موجب دلگرمی وی به نظام می‌شود.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: ما خوشحال نیستیم که افراد سقوط کنند و خدا کند مهدی هاشمی از خورشید پاک‌تر باشد اگر وی در انگلستان بماند مشخص نمی‌شود که جرائمی انجام داده یا خیر در این خصوص باید قانون رسیدگی کرده تا فکر مردم راحت‌ شود.
ذوالنور در ادامه گفت: امیدوارم که آقای هاشمی رفسجانی اجازه دهد تا فرزندش منت بر سر ما گذاشته و به کشور تشریف بیاورند تا در خصوص اتهامات وی رسیدگی قضایی صورت گیرد و در این خصوص از آقای هاشمی رفسنجانی زبان دفاع داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه در یکی از سخنرانی‌های خود اعلام کردم که همه می‌گویند مهدی بیا مهدی بیا اما آقای هاشمی رفسنجانی می‌گوید مهدی نیا مهدی نیا و این موجب شد رسانه‌های مختلف این خبر را درج کنند، خاطرنشان کرد: فرزندان هاشمی رفسنجانی در فتنه سال 88 نقش داشتند و مهدی هاشمی در 3 محور سیاسی، اقتصادی و موارد دیگر اتهام دارد و وزیر اطلاعات اعلام کرد که پرونده مهدی هاشمی در این 3 محور در قالب 36 زونکن است.
جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تاکید کرد: متاسفانه برخی‌ها با فضایی که ایجاد می‌کنند اجازه رسیدگی به اتهامات مهدی هاشمی را نمی‌دهند و فضایی را ایجاد کرده‌اند که اگر قرار باشد با مهدی هاشمی برخورد شود آقایان زیر چتر هاشمی رفسنجانی می‌ایستند و این امر را برخورد سیاسی تلقی کرده و فضا را آلوده می‌کنند.


  
  
قدیانی در دومین جشنواره علم‌پژوهان آرمان‌خواه:
بسیجیان طلایه‌دار عرصه تولید علم و اندیشه‌ هستند

خبرگزاری فارس: رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور تاکید کرد: حضرت امام خمینی(ره) تاکید کرده اند که تنها با تفکر بسیجی نظام اسلامی به رشد و بالندگی می‌رسد، پس باید بدانیم که امروز طلیعه‌دار این جنگ‌ها و چالش‌ها در دانشگاه‌ها بسیجیان هستند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، حسین قدیانی رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در دومین جشنواره علم‌پژوهان آرمان‌خواه و تجلیل از نخبگان تحصیلی دانشجویان بسیجی که پیش از ظهر امروز چهارشنبه در دانشگاه هنر برگزار شد، گفت: یکی از بحث‌های جدی در هر کشور مقوله‌ امنیت ملی است و برخی‌ها امنیت ملی را مترادف با قدرت ملی می‌دانند.
وی افزود: قدرت‌ ملی مرکب از چند قدرت سیاسی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی، اجتماعی، علمی، اطلاعاتی و امنتی است و هر کدام از این حوزه‌ها نمونه‌ای از قدرت ملی و در نهایت امنیت ملی در کشور است.
قدیانی با اشاره به اینکه در برخی از جوامع قدرت ملی در حوزه اقتصادی و یا امنیتی پیشرفته‌تر از سایر حوزه‌هاست، خاطرنشان کرد: آنچه امروز در جهان مطرح است این است که قدرت علمی مهمترین بخش قدرت ملی و در نهایت امنیت ملی یک کشور است.
وی با بیان اینکه ما که به دنبال جمهوری اسلامی مستقل و با اقتدار هستیم باید مولفه‌های ایجاد قدرت علمی را در کشور ایجاد کنیم، تصریح کرد: در قدرت ملی تولید علم جزء شاخص‌های اصلی است و امروز نیاز اجتماعی، سیاسی و ملی هر جامعه تولید علم در دانشگاه‌هاست.
رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور تاکید کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، شعار "استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی " و "نه شرقی و نه غربی، جمهوری اسلامی " را سر دادیم و اکنون اگر این دو شعار را با یکدیگر تلفیق کنیم باید به "نه شرقی و نه غربی " اقدام کنیم تا تمدن اسلامی به طور مستقل در جمهوری اسلامی شکل گیرد.
وی افزود: اگر ادعای "نه شرقی و نه غربی " را در دانشگاه‌ها داریم پس نباید تنها این شعار را در تراکت‌ها بر دیوار بچسبانیم و نباید علم ما بر گرفته از غرب داشته باشیم.
قدیانی اظهار داشت: فرق میان تمدن و کشور در این است که تمدن دارای فرهنگ است که برای اجرایی شدن آن نیاز به علم بومی است و با علم غربی نمی‌توان تمدن اسلامی را در کشورمان ساری و جاری کنیم.
وی با بیان اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی شعار "عدالت اجتماعی و استقلال " را سر داده‌ایم اما می‌خواهیم با علم غربی به جامعه خود شکل دهیم و این با پارادوکس مواجه است، خاطرنشان کرد: اگر قرار باشد مدینه فاضله را در جامعه خود ایجاد کنیم به علم بومی نیاز داریم.
رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: اگر قرار باشد علوم را تقسیم‌بندی کنیم به دقیقه، تجربی و علوم‌انسانی تقسیم می‌شود.
وی افزود: در علوم‌تجربی و دقیقه هر آنچه که اختلاف ما با غرب است در جهت‌گیری‌ها است و در فرآیند به کارگیری با غرب مشکل داریم و در حوزه ریاضیات و ... مبانی ما با غرب یکی است اما جهت‌گیری‌ها با یکدیگر متفاوت است.
قدیانی تاکید کرد: در حوزه علوم‌انسانی بحث عمیق‌تر است و ما در مبنا با غرب مشکل داریم. اگر مبانی علوم‌انسانی غرب با عقل بشری و لذت خواهی است در دیدگاه علمی شیعی 4 منبع کلام وحی، سنت نبوی، اجماع و عقل مطرح است.
وی با بیان اینکه نگاه ما در حوزه اقتصاد، جامعه‌شناسی و سیاست طبیعتا با غرب متفاوت است و این تفاوت حتی در علوم دقیقه نیز موثر خواهد بود، خاطرنشان کرد: اگر علوم‌انسانی را با رویکرد مبانی اسلام بنگریم ایدئولوژی پدید می‌آید که حتی علوم‌تجربی و علوم دقیقه نیز تغییر پیدا می‌کند.
رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور تصریح کرد: امروز در حوزه سیاست اصطلاح نامانوسی مبنی بر این وجود دارد که "سیاست پدر و مادر ندارد " یعنی نگاهی ماکیاولی در این حوزه وجود دارد و باید پرسید که آیا در دین اسلام این‌گونه است؟ پس مکارم اخلاقی چه می‌شود؟
قدیانی در ادامه گفت: امروز انقلاب اسلامی ما نیازمند تولید علم است و این تولید علم نه تنها امنیت ملی بلکه امنیت فراملی جامعه ما را تامین می‌کند و همچنین در این خصوص برای کشورهای دنیا الگو خواهیم شد و ابتدایی‌ترین این حرکت احساس نیاز است.
وی با بیان اینکه خون‌های بسیاری از جوانان کشورمان تقدیم انقلاب اسلامی شده است پس باید تمدن اسلامی در کشورمان شکل بگیرد و برای رسیدن به این هدف باید پس از احساس به نیاز، آمادگی لازم را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: اکنون آمادگی و توان برای رسیدن به این هدف در دانشجویان کشورمان موجود است.
قدیانی با اشاره به اینکه ایران بیش از 400 سال است که در آستانه ترجمه کتب غربی زمین خورده و آثار غربی را ترجمه کرده است، تاکید کرد: متاسفانه پس از انقلاب اسلامی که ادعای تاسیس دانشگاه‌های اسلامی را داشته‌ایم تنها سعی کرده‌ایم اسلام را مدرنیته کنیم.
وی افزود: برای اینکه به علوم غربی غلبه پیدا کنیم باید چرایی به این علوم وارد کنیم و تاریخ علم را مطالعه کرده و باید نقاط عطف و تطور علوم غربی را ملاحظه کنیم و به این سؤال پاسخ دهیم که چطور شد کشورهای غربی که عقب مانده بودند اکنون به پیشرفت رسیدند؟
رئیس بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور در ادامه بیان داشت: یکی از مشکلات جدی در دانشگاه‌های کشورمان این است که نمی‌دانیم باید چگونه به سراغ تولید علم برویم.
قدیانی تصریح کرد: اگر امام‌خمینی(ره) اعتقاد داشتند که تنها با تفکر بسیجی نظام اسلامی به رشد و بالندگی می‌رسد، پس باید بدانیم که امروز طلیعه‌دار این جنگ‌ها و چالش‌ها در دانشگاه‌ها بسیجیان هستند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: دانشجویی که در حال دریافت علم است می‌تواند به تولید علم نیز دست بزند و باید دانشجویان کشورمان با نگاه پژوهش‌گرانه به مباحث تحصیلی و تولید علم بپردازند.


  
  
پزشکیان در واکنش به موضع‌گیری برخی اصلاح‌طلبان:
 
موسوی اصلاح‌طلب نیست و نظر دیگران به من ربطی ندارد

خبرگزاری فارس: وزیر بهداشت دولت اصلاحات در واکنش به ادعای برخی اصلاح‌طلبان گفت: بنده معتقدم موسوی اصلاح‌طلب نیست و نظر دیگران به من ربطی ندارد.

مسعود پزشکیان، عضو فراکسیون اقلیت مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبری فارس «توانا»، در واکنش به ادعای برخی افراد مبنی بر اینکه چرا مصاحبه‌ای را با این مضمون که موسوی اصلاً اصلاح‌طلب نبوده، انجام داده است، اظهارداشت: هر فردی این سخنان را مطرح می‌کند از دید خود بوده و به دیگران مربوط نیست؛ بنده معتقد هستم موسوی اصلاح‌طلب نبوده و دیدگاه خاصی را دارد.
وی تصریح‌کرد: وی جزء هیچ دسته‌ای نبوده و دیدگاه خاص خود را دارد و مستقل عمل می‌کند.
مسعود پزشکیان در روزهای گذشته درباره وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان و افراد افراطی این گروه با باشگاه خبری فارس«توانا»، گفت‌و‌گویی انجام داده که با واکنش برخی اصلاح طلبان مواجه شده است.
وزیر بهداشت دولت اصلاحات در این گفت‌وگو خود به برخی اختلافات در درون جریان اصلاحات، اشاره کرد و اظهارداشت: اگر در اتفاقات سال گذشته کسی به اسم اصلاح‌طلبان اقداماتی را انجام داده باید گفت اسم با واقعیت تفاوت دارد و فردی مثل موسوی اصلاً از ابتدا در جریانات اصلاح‌طلبی نبوده است.
وی با تأکید بر اینکه موسوی از ابتدا خط‌‌‌ مشی مشخص خود را داشت؛ چراکه جریان اصلاح‌طلبی در چارچوب قانون اساسی فعالیت می‌کند، تصریح‌کرد: وی چارچوب خاص خودش را داشته و دارد از این رو زمانی هم که فعالیت می‌کرد بر اساس تفکر خود بود و در جریان اصلاحات قرار نداشت و در واقع نباید اسم اصلاح‌طلبی وی را با واقعیت تطبیق داد.
عضو فراکسیون اقلیت مجلس به آینده جریان اصلاحات اشاره کرد و افزود: هر فرد، گروه و جناحی اگر بتواند به مردم خدمت کند و رضایت آنها را جلب و همچنین با مردم صداقت داشته باشد، ماندگار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه کسانی که می‌خواهند، ماندگارشوند باید به مردم خدمت کرده و با آنها صادق باشند، یادآورشد: اگر هر جریانی با اعتقاد بتواند این مسائل را دنبال کند پابرجا بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند آن را از بین ببرد اما اگر بخواهد مردم را فریب داده و به دنبال منافع خود باشد تاریخ نشان داده چنین جریان‌‌هایی همیشه از بین رفتنی هستند حتی اگر در قدرت قرار داشته باشند.

  
  
فرازی از فرمایشات حضرت امام خمینی(ره)
افتخارم این است که بسیجی ام

خبرگزاری فارس: حضرت امام خمینی(ره) می فرمودند: من همواره به خلوص و صفاى بسیجیان غبطه مى‏خورم و از خدا مى‏خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجى‏ام. من تا آخر پشتیبان ارتش و سپاه و بسیج خواهم بود و تضعیف آنان را حرام مى‏دانم.

بسیج؛ الطاف جلیه خداوند
تشکیل بسیج در نظام جمهورى اسلامى ایران، یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالى بود که بر ملت عزیز و انقلاب اسلامى ایران ارزانى شد.(1)

بسیج؛ شجره طیبه‏
بسیج شجره طیبه و درخت تناور و پرثمرى است که شکوفه‏هاى آن بوى بهار وصل و طراوات یقین حدیث عشق مى‏دهد. بسیج، مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامى است که پیروانش بر گلدسته‏هاى رفیع آن، اذان شهادت و رشادت سر داده‏اند.(2)

بسیج؛ لشکر مخلص خدا
بسیج میقات پابرهنگان و معراج اندیشه پاک اسلامى است که تربیت‏یافتگان آن، نام و نشان در گمنامى و بى‏نشانى گرفته‏اند. بسیج، لشکر مخلص خداست که دفتر تشکیل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‏اند.(3)

بسیج؛ مصداق کامل ایثار
در حوادث گوناگونِ پس از پیروزى انقلاب خصوصاً جنگ، نهادها و گروه‏هاى فراوانى بودند که با ایثار و خلوص و فداکارى و شهادت‏طلبى، کشور و انقلاب را بیمه کردند، ولى حقیقتا اگر بخواهیم مصداق کاملى از ایثار و خلوص و فداکارى و عشق به ذات مقدس حق و اسلام را ارائه دهیم، چه کسى سزاوارتر از بسیج و بسیجیان خواهند بود؟!(4)

ثمره حضور بسیج و تفکر بسیجى در کشور
ملتى که در خط اسلام ناب محمدى«ص» و مخالف با استکبار و پول‏پرستى و تحجرگرایى و مقدس‏نمایى است، باید همه افرادش بسیجى باشند و فنون نظامى و دفاعى لازم را بدانند، چرا که در هنگامه خطر، ملتى سربلند و جاوید است که اکثریت آن، آمادگى لازم رزمى را داشته باشد.
اگر بر کشورى نداى دلنشین تفکر بسیجى طنین اندازد، چشم طمع دشمنان و جهانخواران از آن دور خواهد گردید و الا هر لحظه باید منتظر حادثه باشیم. بسیج باید مثل گذشته و با قدرت و اطمینان خاطر، به کار خود ادامه دهد.(5)
مسؤولین تنها با پشتوانه شما است که مى‏توانند به تمامى تشنگان حقیقت و صداقت اثبات کنند که بدون آمریکا مى‏شود به زندگى مسالمت‏آمیز تو!م با صلح و آزادى رسید. حضور شما در صحنه‏ها موجب مى‏شود که ریشه ضدانقلاب در تمامى ابعاد از بیخ و بن قطع گردد.(6)

افتخارم این است که خود بسیجى‏ام‏
من همواره به خلوص و صفاى بسیجیان غبطه مى‏خورم و از خدا مى‏خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند، چرا که در این دنیا افتخارم این است که خود بسیجى‏ام.(7) من تا آخر پشتیبان ارتش و سپاه و بسیج خواهم بود و تضعیف آنان را حرام مى‏دانم.(8)
1) صحیفه امام، ج 21، ص 194
2) همان‏
3) ‏همان‏
4) همان‏
5) صحیفه امام، ج 21، ص 195
6) صحیفه امام، ج 21، صص 195 - 196
7) صحیفه امام، ج 21، ص 194
8) صحیفه امام، ج 21، ص 357
انتهای پیام/


  
  
پیامهای عمومی ارسال شده
+ به طور جمعی تولد تون مبارک باد