سفارش تبلیغ
صبا
ارزش مرد به اندازه همت اوست و صدق او به مقدار جوانمردى‏اش و دلیرى او به میزان ننگى که از بدنامى دارد و پارسایى او به مقدار غیرتى که آرد . [نهج البلاغه]
لوگوی وبلاگ
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :7
بازدید دیروز :4
کل بازدید :47694
تعداد کل یاداشته ها : 304
97/9/23
11:15 ع
موسیقی
مشخصات مدیروبلاگ
 
دوست[29]
«اینهایی که الان در ایران مشغول فتنه هستند این ها از اسلام هیچ اطلاع ندارند . و به حسب ان طوری که من می فهمم این ها مرتبط با امریکا هستند ولو این که اسمشان بر خلاف است و ملت ما باید این ها را رد بکنند و اعتنایی به انها نکنند و خودشان در همین سیل جمعیت ایران منحل خواهند شد.» صحیفه امام خمینی (ره) ج6-ص471

خبر مایه

"آنچه این حلقه را نگران کرده، از سویی پیش بینی استقبال گرم و کم سابقه مردم، حوزه های علمیه، علما و مراجع از رهبرانقلاب است که می تواند در کمتر از چند ساعت تمام فضاسازی های قالبی و شایعه پراکنی ها و شعبده بازی های رسانه ای فتنه گران را نابود کند و از سوی دیگر فصلی نو در تقویت حوزه های علمیه و نقش آفرینی عمیق تر علما و مراجع در دهه چهارم انقلاب بگشاید."

 

به گزارش شبکه ایران، سفر قریب الوقوع رهبرانقلاب به شهر مقدس قم، محافل ضدانقلاب دخیل در فتنه سال 88 را به شدت سراسیمه و هراسان ساخته است.

 

این محافل و رسانه های وابسته به آنها طی هفته اخیر پروژه وسیعی را به اجرا گذاشتند تا پیشاپیش - به خیال خود- از ابعاد مبارک این سفر بزرگ بکاهند. در این میان «حلقه لندن» که رسماً خود را اتاق فکر فتنه سبز در خارج از کشور معرفی کرده و ارتباطات وسیعی با لابی صهیونیست ها در آمریکا و سازمان های جاسوسی MI6 و CIA دارد، بیش از همه نسبت به این سفر تاریخی ابراز نگرانی کرده و به انتشار انبوه تبلیغات و شایعاتی که از سوی مقامات مافوق در سرویس های جاسوسی لندن و واشنگتن دیکته می شود، دست یازیده است. «جرس» ارگان رسانه ای حلقه ماسونی لندن در حالی ژست مذهبی در تبلیغات اخیر خود گرفته که پیش از این برخی اعضای آن، به انکار امام زمان«عج» پرداخته، کلام الله مجید را -نعوذبالله- تجربه شاعرانه پیامبر و آمیخته به خطا توصیف کرده و فقه و مرجعیت را باعث طالبانی گری در ایران معرفی کرده اند! ادعای برخی اعضای این حلقه، هیچ تفاوتی با سران گروهک بهائیت ندارد.

 

به گزارش کیهان، آنچه این حلقه را نگران کرده، از سویی پیش بینی استقبال گرم و کم سابقه مردم، حوزه های علمیه، علما و مراجع از رهبرانقلاب است که می تواند در کمتر از چند ساعت تمام فضاسازی های قالبی و شایعه پراکنی ها و شعبده بازی های رسانه ای فتنه گران را نابود کند و از سوی دیگر فصلی نو در تقویت حوزه های علمیه و نقش آفرینی عمیق تر علما و مراجع در دهه چهارم انقلاب بگشاید.

 

آنچه در تحرکات وسیع حلقه لندن (مرتبط با باند مهدی هاشمی در قم و فتنه گران نفاق جدید در تهران) قابل توجه است حرکت طابق النعل بالنعل این جریان در سناریوی لو رفته آمریکایی-انگلیسی است همچنان که دکتر مایکل برانت از مقامات سابق سازمان سیا در زمینه شیعه شناسی چندی پیش در خاطرات خود تصریح کرد؛ ما پس از پیروزی انقلاب ایران، جلسه ای را با مشارکت MI6 انگلستان که در مسائل منطقه خاورمیانه، بااطلاع تر بودند تشکیل دادیم و راز شکست خود را بررسی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که غیر از بی کفایتی رژیم شاه، دو عامل «خون حسین]ع[ نواده پیامبراسلام(ص)» و «نقش روحانیت و رهبری» موجب پیروزی انقلاب اسلامی شده است. بنابراین تصمیم گرفتیم به جای سیاست قدیمی و انگلیسی «تفرقه بینداز و حکومت کن»، سیاست «تفرقه بینداز و نابود کن» را در درون جریان شیعه و روحانیت مذهبی به اجرا بگذاریم و 900 میلیون دلار هم بودجه برای این امر اختصاص دادیم.

یادآور می شود حلقه لندن توسط عناصری چون عطاءالله مهاجرانی، محسن کدیور، سروش و... مدیریت می شود. این حلقه به خاطر پیش کشیدن پیشنهاد «درازگوش تروا» در 12 بهمن سال 88 از سوی محافل ضدانقلاب به شدت شماتت و سرزنش شد. اما گویا آقای مهاجرانی باز هم هوس کرده- به اعتبار شیر درازگوشی که می گوید در کودکی خورده- باز هم همان خبط و خطاهای قبلی را تکرار کند.

 

در هر صورت باید به اعضای حلقه لندن متذکر شد که اگر چند روزی صبر کنید پاسخ همه بافته های خود را از سوی مردم، علما و مراجع دریافت می کنید.

 

گفتنی است حضرت امیر علیه السلام می فرمودند وقتی آیات قرآن بر رسول خدا(ص) نازل می شد، صدای نعره شیطان را می شنیدم که از عصبانیت جیغ می کشید.


  
  

پس از گذشت دو سال از انتخاب محمد مهدی عسگرپور به‌عنوان مدیرعامل خانه سینما به‌نظر می‌رسد جمع 10 تا 20 نفره‌ای که در میان هنرمندان نیز بیشتر به زد وبندهای سیاسی شهرت دارند تا برخوردار بودن از مزیت‌های حرفه‌ای و هنری، قصد دارند پروژه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران را برای خانه سینما رقم بزنند.

به گزارش گروه فرهنگی رجانیوز، طی دو سال گذشته مدیریت خانه سینما اصرار عجیبی بر ایجاد بحران و تقابل دارد و از زمینه‌های ایجاد شده برای حل مشکلات صنفی هنرمندان نیز استقبال نکرده است.

عسگرپور که تاکنون در صداوسیما نیز دو پروژه سریالی داشته و در میان هنرمندان به‌عنوان یک کارگردان متوسط شناخته می‌شود، اواخر سال 87 دعوت برای دیدار با رئیس‌جمهور برای بررسی مشکلات صنفی سینماگران را به بهانه بهره‌برداری انتخاباتی رد کرده بود.

با این حال، هسته اصلی خانه سینما در ماه مبارک رمضان سال جاری نیز که تعدادی از هنرمندان و تهیه‌کنندگان به دیدار رئیس‌جمهور رفتند و مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند، در این جلسه حاضر نشدند. این در حالی بود که رئیس‌جمهور در این دیدار پس از شنیدن مطالبات هنرمندان در دو جلسه هیئت دولت و شورای عالی سینما مسائل را پیگیری کرد و در مورد مطالبات عمده‌ای مانند بیمه بازنشستگی و بیکاری تصمیم‌گیری شد.

اما آنچه که در مواجهه با جوسازی‌های اخیر برخی عوامل خانه سینما اهمیت دارد، دقت مدیران سینمایی کشور در مواجهه با این تشکل و جلوگیری از تکرار پروژه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران است، به نحوی که عده خاصی نتوانند با بند بازی سیاسی، ماهیت یک تشکل صنفی را به نفع بند بازی‌های خود تغییر ماهیت دهند.

پیش از عسگرپور، منوچهر عسگری‌نسب، محمدآقاجانی، تورج منصوری، احمدرضا درویش، یدالله صمدی، منوچهر محمدی، ابوالحسن داودی ، سید ضیا هاشمی و رضا میرکریمی، مدیرانعامل خانه سینما بوده‌اند.

متعاقب جشن اخیر خانه سینما که در آن، باران کوثری و رخشان بنی‌اعتماد با دستبند سبز روی سن حضور یافتند و اصغر فرهادی نیز اظهاراتی در حمایت از محسن مخملباف بیان کرد، معاون سینمایی وزیر ارشاد در بیانیه‌ای پشت پرده این تحرکات سیاسی را مطرح کرد.

اما در حالی که اصغر فرهادی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌دلیل رفتار خود عذرخواهی کرد، عسگرپور در نامه‌ای به وزیر ارشاد واکنش تندی به سخنان وزیر و بیانیه معاونت سینمایی نشان داد. وزیر ارشاد در اظهارات خود از اینکه عده‌ای می‌خواهند جریان مرده فتنه را به‌نام هنرمندان زنده کنند، انتقاد کرده بود.

 

                                           هشدار به امضاکنندگان بیانیه دفاع از خانه‌سینما

در پی نامه منتشر شده از سوی خانه سینما در دفاع از مدیرعامل این خانه که در آن اقدام به جمع‌آوری امضاء از برخی افراد شده بود، خبرنگار هنرنیوز طی برقراری تماس با یک مقام مسئول، موضوع را پیگیری کرد و نظر او را جویا شد.

 

این مقام مسئول که مایل نبود نامش فاش شود در پاسخ به خبرنگار سینمایی هنرنیوز گفت : «ما اتفاقاً از این بیانیه‌ها استقبال می‌کنیم و اسامی را به دقت مورد توجه قرار می‌دهیم. برای ما اهمیت دارد که بتوانیم سربازان جنگ نرم در جبهه دشمن و عوامل نفوذی را شناسایی کنیم و در فعالیت‌های آتی‌مان به دقت این موضوع را مورد نظر قرار دهیم.»

 

کوشش خبرنگار ما برای اینکه چگونه مورد نظر قراردادن این افراد را جویا شود، به جایی نرسید.

 

شایان ذکر است روز سه شنبه روابط عمومی خانه سینما با انتشار بیانیه‌ای یک خطی، اسامی امضاکنندگان را به شرح زیر اعلام کرد: داریوش مهرجویی – بهرام بیضایی - ناصر تقوایی - رخشان بنی اعتماد – مجید مجیدی – کامران شیردل – نورالدین زرین کلک -پرویز پرستویی – کمال تبریزی – محمدرضا موئینی – منوچهر محمدی – مرتضی شایسته- مجتبی راعی – تهمینه میلانی – رضا کیانیان – غلامرضا موسوی - رضا میرکریمی – همایون اسعدیان – محمد رحمانیان – عبدالحسن برزیده - منوچهر شاهسواری– محمدرضا دلپاک – محمدرضا مقدسیان – هایده صفی یاری – کامبوزیا پرتوی – حسن حسندوست – محسن شاه ابراهیمی – کامران قدکچیان – بهرام دهقانی – رویا نونهالی – امیر اثباتی – مازیار میری – یداله نجفی – فرشته صدرعرفائی – محمدعلی سجادی – مونا زندی – مهرداد میرکیانی – داریوش فرهنگ – بهرام بدخشانی – ژیلا ایپکچی – مصطفی احمدی – علیرضا شجاع نوری – بهمن اردلان – نغمه ثمینی – آتوسا قلمفرسایی – مسعود میمی – مهران ملکوتی– مهتاب نصیرپور – بهروز شعیبی – مهدی میامی – ایرج تقی پور – رضا بختیاری – محمد جعفری – شیوا رشیدیان – رویا جاویدنیا – فرهاد آئیش – غزاله معتمد – مجید کریمی – پارسا پیروزفر – پویان شاهرخی – ایرج شهرزادی - مائده طهماسبی – بهرام عظیم پور – مریم بوبانی – بیژن میرباقری – رضا بهرامی نژاد – مصطفی خرقه پوش – حبیب رضائی – مهرداد زاهدیان – محبوبه هنریان – محسن عبدالوهاب – پیروز کلانتری – شیرین وحیدی – فرهاد اصلانی – شادمهر راستین– بهمن کیارستمی – رضا حائری – محمد تهامی نژاد- محمد رسول اف – فردین خلعتبری – یاور تورنگ - پریوش نظریه – کیوان علیزاده کیانی – علیرضا قاسم خان – همایون امامی – افشین هاشمی – رخساره قائم مقامی – مهدی گنجی – پدرام اکبری – معصومه شاه نظری – رضا شیروانی – جعفر پناهی - رضا فیاضی – مریم فخیمی – مجید برزگر – محسن ملکی – معصومه میرحسینی – حسین قناعت – محمود جعفری – امیررضا دلاوری – منوچهر مشیری – رضا مهرابی – محمد احسانی – شراره عطاری – مریلا زارعی- محمدرضا منصوری – مستانه مهاجر – فرامرز هوتهم – ارد زند – هوشنگ آزادی ور – مهناز محمدی – حسین دلیر – اسماعیل امامی - مانی حقیقی – سعید رشتیان – مرتضی رزاق کریمی – مهناز افضلی -کتایون شهابی – علی علایی – بهناز نازی – محمد آلادپوش – محمدصادق آذین – ابراهیم مختاری – امین تارخ – کامران ملکی – مرتضی رزاق کریمی – نازنین مفخم- محمد سریر - مهرداد حجتی – رعنا امینی - بیژن محتشم – نوید فرح مرزی – ناهید علامی – پروین صفری –– علی نیک رفتار – منوچهر مشیری – شالیزه عارف پور -ناصر صفاریان – حسن فتحی - سهراب میرسپاسی – نظام الدین کیایی- سارا قراچه داغی – مریم هژیروند – پریسا گرگین – آیدا پناهنده – منیژه حکمت – باران کوثری - فرهاد توحیدی- مجتبی میرطهماسب- پگاه آهنگرانی – مهوش شیخ الاسلامی - علی واجد سمیعی – غلامرضا بابائی نامی – کتایون ارسنجانی – کیوان کثیریان – جواد طوسی – محمدرضا سکوت - کارن همایونفر – اصغر هاشمی – امیرحسین علم الهدی – سپیده عبدالوهاب- فرشید موتمنی آذر – امیر شهاب رضویان - محمد صابری – آناهید آباد – اصغر همت - مازیار شیخ محبوبی - زهرا مشتاق.

در روز چهارشنبه نیز از سوی روابط عمومی خانه سینما اسامی دیگری به ترتیب زیر اعلام شد:

عباس کیارستمی، مسعود کیمیایی، کیومرث پوراحمد، فاطمه معتمدآریا، عباس گنجوی، شهاب حسینی، تورج منصوری، حسین ترابی، ملک جهان خزاعی، احمد مرادپور، محمد گنجعلی، حسین جعفریان، گوهر خیراندیش، سامان مقدم، لیلا حاتمی، عزیز ساعتی، امیر علی اعلایی، محسن خان جهانی، محمدعلی طالبی، همایون پایور، اشکان اشکانی، اسماعیل منصف، سامان سالور، فرهاد ویلکیجی، آرش برومند، سهراب خسروی، یداله صمدی، محسن استاد علی مخملباف، محمدرضا ایمانیان، رفیع پیتز، فرحناز شریفی، مسعود کرامتی، تورج ربانی، علی مصفا، هادی آفریده، علی زمانی عصمتی، حسن قلی زاده، کتایون رنجبران، بهزاد مصلح، بایرام فضلی، ابراهیم سعیدی، سامان نخعی، عباس شوقی، حسین مجد، سپیده ابطحی، محمدرضا جهان پناه، شیرین برق نورد، الهام پاوه‌نژاد، علیرضا بهنام، سعید رحمانی، سعید مجتهد زاده، جعغر صانعی مقدم، رضا حائری، محمدرضا‌پور، سودابه مرادیان، سید رضا صائمی، حسن روح پرور، شیرین بوریایی دوست، بهزاد آدینه زاده، جابر قاسمعلی، نیما عباس پور، مسعود امینی، لیلا زارع، امید رشدی، هیوا امین نژاد، بهمن دادفر، سحر معینی، سعید کریمی، لیلا نقدی‌پور، یداله شهیدی،هاورن یشایایی، ساعد نیک‌ذات، همایون ارشادی، مرجان اشرفی‌زاده، فریدون فرهودی، شهرام مکری و محمد آقازاده.

 

در پایان خبرنگار هنرنیوز از این مقام مسئول در مورد برخی افراد که ممکن است به اجبار و یا به بهانه‌های دیگر این بیانیه را امضاء کرده باشند سئوال کرد که وی گفت : «بله می‌دانیم برخی افرادی به اجبار و یا به بهانه‌های دیگر این بیانیه را امضاء کرده‌اند که در صورت محرز شدن این موضوع، در نحوه تصمیمات آتی ما تأثیر می‌گذارد.»


  
  
 

همسر بهزاد نبوی در صدد سفر به کانادا و اقامت احتمالی در این کشور است، به‌طوری که در حال فراهم آوردن مقدمات خروج از کشور است.

به گزارش رجانیوز، یکی از پسران بهزاد نبوی در انگلستان و دیگری در کانادا اقامت دارند و احتمال دارد فرزند اول وی نیز اقامت خود را به کانادا منتقل کند.

گفته می‌شود بهزاد نبوی قصد دارد پس از طی شدن دوران محکومیتش به کانادا رفته و با اعضای خانواده مقیم این کشور شود.

وی قبل از برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری سال 88 اعلام کرده بود که اگر احمدی‌نژاد رأی بیاورد، در ایران نخواهم ماند و از کشور خواهم رفت.

نبوی که در حال حاضر با مرخصی درمان از زندان خارج شده است، در منزل پدر همسرش سکونت موقت دارد.

گفته می‌شود وی اخیراً در جلسه‌ای در لواسان بر ضرورت برنامه‌ریزی برای نفوذ در نشریات محلی و استانی و انتقال محور فعالیت‌ها به شهرستان‌ها برای جذب جوانان شهرستانی تأکید کرده است.

 


  
  
فردا برگزار می‌شود
تجمع اعتراض‌آمیز اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی مقابل مجلس

خبرگزاری فارس: نمایندگان و اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی کشور فردا سه‌شنبه در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراض‌آمیزی را برگزار می‌کنند.

                                                                                                                     

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، در پی اقدام روز گذشته مجلس در تصویب قانونی علیه مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی که به موجب این قانون وقف اموال دانشگاه آزاد که به اعتقاد بسیاری از کارشناسان و حقوقدانان غیرقانونی بوده و در جهت حفظ ریاست فعلی این دانشگاه صورت می‌گیرد، قانونی شمرده شده است نمایندگان و اعضای شورای مرکزی اتحادیه‌ها و تشکل‌های دانشجویی کشور فردا (سه‌شنبه) با حضور در مقابل درب شمالی مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراض‌آمیزی را برگزار می‌کنند.
در این تجمع که از ساعت 10 صبح فردا (سه‌شنبه) آغاز خواهد شد، نمایندگان و اعضای شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، بسیج دانشجویی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان و جنبش عدالتخواه دانشجویی به همراه نمایندگان و اعضای شورای مرکزی تشکل‌های دانشجویی همه دانشگاه‌های تهران و برخی شهرستان‌ها حضور خواهند داشت.


  
  
پاسخ قاطع رهبر معظم انقلاب به فاطمه کروبی 
فارس: در خصوص جلسه 26 که با رهبر انقلاب داشتید آیا مسئله جدیدی هست که بخواهید بازگو کنید؟           
        کدخدایی: از آنجایی که بسیاری از افراد در این جلسه حضور داشتن اکثر موارد آن قبلا گفته شده است. نماینده آقای موسوی یعنی آقای آخوندی کسی بود که در روز 22 خرداد در شورای نگهبان به عنوان نماینده ایشان حضور داشت و تمام مسائل را از نزدیک ملاحظه می‌کرد. طبیعی بود که وی نمی‌تواند مسئله تقلب در انتخابات را مطرح کند چرا که واقعیت‌ها را می‌دید اما ادعایی وجود داشت که مثلا می‌گفتند یکی از نامزدها در مناظره‌ها برخی مطالب را مطرح کردند و بر این اساس باید از این کاندیدا سلب صلاحیت شود. آقای دانش جعفری نیز در جلسه مذکورمطالبی بیان کرد و رهبر انقلاب با خوشرویی به آنها پاسخ دادند و اعلام کردند که من هیچ گاه از شخص خاصی حمایت نکردم اما از اصول قابل قبول که قبل از انقلاب تا کنون داشته ام دفاع می‌کنم و کسانی که در این چارچوب باشند، را مورد حمایت قرار می‌دهم. اما آقای دانش‌جعفری سخنرانی رهبری را در کردستان ملاک قرار داد و اعلام کردند که چنین وضعیتی است و رهبری هم در پاسخ گفتند که آقای موسوی بعد از این سخنرانی پیش من آمد و گفت که دوستان می‌گویند مصداق فرمایشات رهبری من هستم و آقای کروبی هم همین حرف را زد. بعد از اتمام این جلسه و زمانی که افراد قصد داشتند آنجا را ترک کنند و زمانی که همه سرپا ایستاده بودیم تا از محل جلسه خارج شویم خانم آقای کروبی گفتند که اگر شما اجازه دهید دانشجویانی که بازداشت شده‌اند آزاد شوند و ایشان در جواب گفتند که من از شما تعجب می‌کنم که چنین حرفی را می‌زنید اگر کسی مقصر و متخلف است باید با او برخورد شود و اگر کسی مقصر نبوده است طبعا آزاد خواهد شد. و اینکه از ما می‌خواهید چون یک شخص دانشجو است پس از تخلفش صرف‌نظر کنیم، جای تعجب دارد. قاطعیت رهبرمعظم انقلاب در اجرای قانون در اینجا برای همه قابل توجه بود و بعد از آن جلسه هم دیدیم که این قاطعیت همچنان حفظ شد و طبیعی هم است که بر این اساس باید گفت شرایطی که در اصل 5 در رابطه با رهبری نظام داریم واقعا در شخص رهبر بزرگوار انقلاب مخصوصا در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشاهده کردیم.

  
  
در گفتگوی تلفنی صورت گرفت
دلجویی هاشمی، خاتمی، موسوی، کروبی و حسن خمینی از صانعی
در این گفتگوی تلفنی فتنه گران بر این نکته تاکید کردند که تخریب کنندگان بیت صانعی خود سر نبوده اند!
"صراط" - در ادامه اتحاد برخی از سیاسون ، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سید حسن خمینی ، خاتمی، موسوی و شیخ مهدی کروبی! در گفتگوی تلفنی با صانعی از وی دلجویی کردند .
در این گفتگوی تلفنی فتنه گران بر این نکته تاکید کردند که تخریب کنندگان بیت صانعی خود سر نبوده اند! البته آنها به این نکته اشاره نکردند که مبتکر اصلی طرخ خودزنی و مظلوم نمایی چه کسانی هستند؟
هاشمی رفسنجانی که در فجایع رخ داده پس از انتخابات ریاست جمهوری در محکوم کردن آشوبگران سکوتی مطلق اختیار کرده بود خطاب به صانعی این حادثه را از تلخ ترین حوادث روزگار نامید !

وی همچنین با اشاره به بستری شدن آیت الله صانعی در بیمارستان سلامتی و بهبودی کامل را از درگاه حضرت احدیت مسألت کرد.
در ادامه دلجویی های تلفنی از مرجع تقلید سابق سید حسن خمینی هم برای صانعی آرزوی سلامتی و بهبودی کامل این مرجع عالیقدر را از درگاه حضرت باری تعالی مسئلت نمود.

به گزارش صراط سید محمد خاتمی، طی سخنانی با محکوم کردن این اقدام گفت: باید نگران اینگونه برخوردها باشیم!
به گزارش پارلمان نیوز، خاتمی که در دیدار با اعضای شورای مرکزی سازمان جوانان و دانشگاهیان اعتماد ملی سخن می گفت افزود:« سابقه حضرت آیت‌ الله! صانعی روشن است و تاییدی که امام از ایشان کردند، ایشان از شاگردان خوب امام بودند، مسئولیت های بسیارمهمی داشتند و امروز تعداد زیادی مقلد دارند، وقتی این طور با بیت ایشان برخورد کنند باید نگران بود. نمی توانیم بگوییم اینها خودسر هستند که با آزادی و امنیت کامل هرگونه توهین و اهانت را انجام می‌دهند، اصول اخلاقی و اسلامی و قانون اساسی را زیر پا می‌گذارند و هیچ کس با آن‌ها برخورد نمی‌کند.آن‌ها مجهز به تجهیزاتی هستند که در اختیار افراد عادی قرار نمی‌گیرد، اینها مساله ساده‌ای نیست.»

در ادامه دلجویی از مرجع تقلید فتنه گران میرحسین موسوی و شیخ مهدی کروبی هم طبق معمول با ابراز انزجار و تنفر از اهانت سازمان دهی شده عده ای معدود به مقام شامخ مرجعیت! دوام توفیق و سلامتی صانعی را از خداوند منان مسئلت نمودند.

«گفتنی است 23 خرداد ماه مهدی کروبی به همراه زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی به بیت صانعی رفته بودند

  
  

فارس: در خصوص جلسه 26 که با رهبر انقلاب داشتید آیا مسئله جدیدی هست که بخواهید بازگو کنید؟

کدخدایی: از آنجایی که بسیاری از افراد در این جلسه حضور داشتن اکثر موارد آن قبلا گفته شده است. نماینده آقای موسوی یعنی آقای آخوندی کسی بود که در روز 22 خرداد در شورای نگهبان به عنوان نماینده ایشان حضور داشت و تمام مسائل را از نزدیک ملاحظه می‌کرد. طبیعی بود که وی نمی‌تواند مسئله تقلب در انتخابات را مطرح کند چرا که واقعیت‌ها را می‌دید اما ادعایی وجود داشت که مثلا می‌گفتند یکی از نامزدها در مناظره‌ها برخی مطالب را مطرح کردند و بر این اساس باید از این کاندیدا سلب صلاحیت شود. آقای دانش جعفری نیز در جلسه مذکورمطالبی بیان کرد و رهبر انقلاب با خوشرویی به آنها پاسخ دادند و اعلام کردند که من هیچ گاه از شخص خاصی حمایت نکردم اما از اصول قابل قبول که قبل از انقلاب تا کنون داشته ام دفاع می‌کنم و کسانی که در این چارچوب باشند، را مورد حمایت قرار می‌دهم. اما آقای دانش‌جعفری سخنرانی رهبری را در کردستان ملاک قرار داد و اعلام کردند که چنین وضعیتی است و رهبری هم در پاسخ گفتند که آقای موسوی بعد از این سخنرانی پیش من آمد و گفت که دوستان می‌گویند مصداق فرمایشات رهبری من هستم و آقای کروبی هم همین حرف را زد. بعد از اتمام این جلسه و زمانی که افراد قصد داشتند آنجا را ترک کنند و زمانی که همه سرپا ایستاده بودیم تا از محل جلسه خارج شویم خانم آقای کروبی گفتند که اگر شما اجازه دهید دانشجویانی که بازداشت شده‌اند آزاد شوند و ایشان در جواب گفتند که من از شما تعجب می‌کنم که چنین حرفی را می‌زنید اگر کسی مقصر و متخلف است باید با او برخورد شود و اگر کسی مقصر نبوده است طبعا آزاد خواهد شد. و اینکه از ما می‌خواهید چون یک شخص دانشجو است پس از تخلفش صرف‌نظر کنیم، جای تعجب دارد. قاطعیت رهبرمعظم انقلاب در اجرای قانون در اینجا برای همه قابل توجه بود و بعد از آن جلسه هم دیدیم که این قاطعیت همچنان حفظ شد و طبیعی هم است که بر این اساس باید گفت شرایطی که در اصل 5 در رابطه با رهبری نظام داریم واقعا در شخص رهبر بزرگوار انقلاب مخصوصا در جریان دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مشاهده کردیم.

 گزیده ای از سخنان رهبرمعظم انقلاب در جمع اعضای شورای عالی انقلا ب فرهنگی که می طلبد نماینده های محترم مجلس جملات زیر را با دقت بخوانند:

 " طبعاً مجلس شورای اسلامی مرکز قانون گذاری است ، لیکن مصوبات اینجا(شورای عالی انقلاب فرهنگی) باید اجرا شود. حکم شما لازم الاتباع است ، آنچه شما مصوبه دارید مثل مجلس می ماند. مصوبات این شورا لازم الاجرا است، به هر جا که ابلاغ شد ، دستگاه های اجرایی موظفند اجرا کند. البته این جا دستگاه قانون گذاری نیست؛ نمی خواهیم تعبیر قانون بکنیم. کما این که در آن سؤالی هم که از امام شد و جوابی که ایشان فرمودند، اسم قانون گذاری نیامده؛ چون مرکز قانون گذاری در قانون اساسی، یک جاست، لیکن منافاتی ندارد که مصوبات این جا در یک حوزه و در سطح خاصی لازم الاجرا باشد اینجا برابر قانون است چون امام اینرا تأکید و تصویب کرده و آنچه امام و رهبری تصویب بکند و قرار بدهد ، طبق قانون اساسی مرٌ قانون است و هیچ مشکلی ندارد. اینجا برای کار فرهنگی قطعاً بر مجمع تشخیص اولویت دارد حداقل اینکه اصولاً اینجا برای کار فرهنگی تشکیل شده ، ولی آنجا مجموعه ای است که مشاورین رهبری هستند . اینجا منصوبین رهبری هستند که باید بنشینند و راجع به مسایل و سیاستهای فرهنگی بحث کنند و وقتی آن بحث را را به مجمع تشخیص می فرستند ، آنجا هم باید با نظر اعتبار به اینها نگاه بکند. " ( سخنان رهبر انقلاب در جمع اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی)

 خواندن بیانات رهبر انقلاب در دیدار اعضاى شوراى عالى انقلاب فرهنگى در مورد لازم الاجرا بودن مصوبات شورا در سال ?? هم خالی از لطف نیست:

البته من در مورد این مطلبی که جناب آقای یزدی مطرح کردند، فکر نکرده ام؛ یعنی الان نمی توانم مرتجلاً‌ چیزی را عرض بکنم. قابل بررسی است. آنچه که کلاً به ذهن من می رسد، دو مطلب است: یکی این که ما در آن زمان، خدمت امام (رحمه الله علیه) نوشتیم که ترتیبی داده بشود که مصوبات این جا تضمین بشود. ایشان فرمودند که مصوبات این شورا باید اجرا شود ـ یک تعبیر شبیه به این – ایشان تعبیر قانون نیاوردند؛ یعنی تقید داشتند که ما واقعاً نخواهیم مرکز قانون گذاری – به این معنا – درست کنیم.بله، باید ترتیب اثر داده شود؛ این است. یعنی بایستی اجرا بشود. تعبیر ایشان، یک چنین تعبیری بود که ایشان اسم قانون نیاوردند. به عنوان مرکز قانونگذاری قرار ندادند. کما این که مجمع تشخیص مصلحت هم مرکز قانون گذاری به این معنا نیست. طبعاً مجلس شورای اسلامی مرکز قانون گذاری است؛ لیکن مصوبات این جا باید اجرا بشود. . حالا باید ترتیبی داده بشود که آن چیزی را که مورد نظر شریف ایشان بود – به نظر ما هم همین خوب است که ما بتوانیم کاری بکنیم که آنچه این جا تصویب می‏شود – حتماً اجرا بشود. به صورتی نباشد که این جا یک عده از افراد متفکر، صاحب منزلت فرهنگی و فکری و اجتماعی و غیره بنشینند و چیزی را تصمیم گیری بکنند، بعد ناگهان مثلاً‌ مجلس در حاشیه ی یک مصوبه،‌همه‏ی آنها را نقض کند و بی نتیجه شود. این مصلحت نیست."


  
  
   1   2   3   4   5   >>   >
پیامهای عمومی ارسال شده
+ به طور جمعی تولد تون مبارک باد